wtorek, 29 listopada 2016

Gry planszowe, czy komputerowe?


W prężnie rozwijającej się elektroniki, kontakty międzyludzkie bardzo ucierpiały. Nie mamy czasu, ani chęci spotkać się ze znajomymi, żeby porozmawiać o zwykłych sprawach. Łatwiej jest zadzwonić, wysłać sms, napisać maila, wrzucić filmik na snapchat’a. 

Żródło
Mimo, iż kontakt wydaje się częstszy jest on mniej owocny. Nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, emocji z tym związanych, mowy ciała czy sytuacyjnych żartów. Załatwiając to na odległość nasze znajomości stają się oschłe i mniej emocjonalne. Młodzi ludzie, którzy kiedyś spędzali mnóstwo czasu na dworze uprawiając sport, dziś wybierają wygodny fotel przed komputerem, głownie grając w gry. 

Najbardziej popularne są gry wieloosobowe w sieci, w których można grać ze znajomymi, jak i ludźmi z całego świata. Rozgrywki online pozwalają na nawiązanie nowych międzynarodowych znajomości, podszkolenia języka, poprawienie umiejętności komunikacji. Jak widać gry integracyjne pojawiły się również w Internecie. 

Moim zdaniem nic nie zastąpi, jednak spotkania z przyjaciółmi i zagrania w kalambury, czy w monopol. Jest wiele gier planszowych, które potrafią wciągnąć równie mocno, jak komputerowe, a może i bardziej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz