środa, 30 listopada 2016

O relacjach krótki tekst cz.1


Czy kontaktach ze współpracownikami, przełożonymi i podwładnymi, silne związki zawodowe są niezbędne dla sukcesu zawodowego. Niestety, jeśli nie jesteś ostrożny, związki te mogą zostać uszkodzone przez nieporozumień, konfliktów i wielu innych typowych okolicznościach i wtedy żadne gryintegracyjne nie pomogą.Więc jak być profesjonalny, kiedy Twoje relacje w miejscu pracy zaczynają mieć paskudny obrót? Wykonaj te kilka kroków w celu rozwiązania problemu i dostać rzeczy z powrotem na torze.

1. Potwierdzenie go. Im dłużej ignorować problemy z relacjami, tym gorzej, że stają się one i są trudniejsze do rozwiązania. Spójrz na plac problemu w oczy i zadać sobie kilka pytań:

Co spowodowało szkodę?
Co było / jest Twoja rola w tej sytuacji?
Co konsekwencje byłeś?
Jakie są przyszłe konsekwencje, jeśli nie rozwiąże problemu?

2. Wizualizacja alternatywy. Co chcesz by ten związek był? Pamiętaj, to jest profesjonalnym współpracownik, a nie przyjaźń. Nie musisz być przyjaciółmi, ale możesz być przyjazny. Stosunkach w pracy powinieneś być uprzejmy, cywilizowany i produktywny. Powinieneś być w stanie współpracować i rzeczywiście dostać rzeczy zrobić.

Poświęć trochę czasu, aby jasno określić, czego chcesz od tej relacji. ? Czy jesteś skłonny do kompromisu, aby stworzyć ten pozytywny wynik?

3. Komunikacja. Gdy masz wizję przyszłych stosunków chcesz, nadszedł czas, aby komunikować się tę wizję spokojnie i szczerze z drugą osobą. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy to zrobić:

Ta rozmowa powinna odbywać się w prywatnym miejscu, więc obie strony mogą swobodnie rozmawiać. Jeśli to możliwe, powinna to być rozmowa twarzą w twarz.
Spotkanie jeden-na-jeden zazwyczaj stworzyć mniej defensywną, bardziej komfortowy ton do dyskusji.
Aby upewnić się, że rozmowa faktycznie się dzieje (i nie ma się zepchnięci na bok), poproś, aby umówić się na spotkanie.
Najlepiej jak można, usunąć emocji w dyskusji. Nie zrozumcie osobiste. Zamiast skupić się na wydajności zespołu i chęci, aby praca razem bardziej skuteczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz